מוצרי היגיינה למוסדות – למה ההורים חייבים להתעקש על התקנתם

מוצרי היגיינה למוסדות - למה ההורים חייבים להתעקש על התקנתם

ההורים אחראים על בריאותם של ילדיהם. בשעות ובימים שהם איתם הם עושים כל שניתן כדי לשמור על תנאים היגייניים בבית ובכל מקום שבו הם נמצאים יחד.

הילדים מבלים שעות רבות בכל יום בגנים ובבתי הספר ומטרתם של ההורים היא לוודא שגם במקומות הללו נשמרים כללי הניקיון והיגיינה כדי להעניק מעטפת בריאותית הולמת לילדים שהוא בסיס קיומי.

מתקנים בחדרי השירותים

הורים רבים המגיעים לבתי הספר מזועזעים ממצב ההיגיינה בחדרי השירותים הן בגלל תחזוקה לקויה והן בגלל לכלוך וזוהמה שמשאירים התלמידים.

קיימים כמה מוצרי ניקיון בסיסיים שיש לדרוש מההנהלה שתתקין במקום, כדי שיהיה סדר וכדי לצמצם למינימום את בעיות ההיגיינה והתחזוקה הלקויה בבית הספר.

מתקן לשליפת נייר טואלט

אחד המתקנים החשובים הוא המכשיר הנוח לשליפת נייר טואלט. המכשיר החדשני מוציא כמות מדודה של פיסות יחידות של נייר טואלט. הכמות המדודה מספיקה בדרך כלל למשתמש. היתרון הגדול בשימוש במכשיר זה הוא שאין צורך לוודא כל הזמן שקיימים בכל תאי השירותים מספיק גלילי נייר טואלט, הגלילים אינם "נעלמים" ולא נוצרים מצבים שבהם אין נייר טואלט לשימוש אקוטי. זאת כיוון שעובדי התחזוקה דואגים כל הזמן למלא את המתקנים בגלילי נייר פנימיים.

בנוסף לכך נמנע הבזבוז המשווע של כמויות נייר שנראו בעבר על האסלות ועל הרצפה עקב שימוש בזבזני וללא צורך אשר יצר הרבה מאד לכלוך וחוסר נעימות בחדרי השירותים.

מתקן לסבון

רחיצה מיטבית של הידיים באמצעות סבון היא דבר בסיסי שחייב להיעשות בכל פעם שיוצאים מהשירותים. כשקיים דיספנסר לסבון לכיור איכותי ונוח לתפעול המוציא כמות מדודה של סבון שיש בה צורך, זהו מצב אידאלי.

מתקן להוצאת נייר לניגוב ידיים

בעבר היו בחדרי השירותים מתקנים שהיה די קשה לשלוף מהם פיסת נייר אחת או שתיים כדי לנגב את הידיים. במקרים רבים התלמידים לא הצליחו לשלוף נייר ויצאו מהשירותים או הם רצו להוציא נייר אחד אך עקב המתקן הלא נוח יצאה כמות גדולה של נייר. באחדים מהם בוצע שימוש ואחרים נפלו על הרצפה או נזרקו כך שהם גרמו לסביבה מזוהמת ולא נעימה.

הפתרון הוא מתקן שימושי השולף ללא מגע יד אדם פיסת נייר לניגוב ידיים בכל פעם שהעין האלקטרונית מזהה ידיים בסמוך למכשיר. בדרך זו כמות הנייר שהתלמיד שולף היא אחת המיוצרת בדיוק בגודל המתאים לניגוב יסודי של הידיים.

תרסיסי ריח אוטומטיים בשירותים

כל פריט המותקן בחדר השירותים ויוצר אווירה של בית הוא מבורך. בחדרי שירותים רבים מתקינים מפיץ ריח חשמלי הפועל באופן אוטומטי. הוא מפיץ ניחוחות נעימים ברחבי המתחם אחת לכמה דקות לפרק זמן קצוב בהתאם לקצב שייקבע מראש.

כל תלמיד שנכנס לחדרי שירותים שקיים בהם ריח נעים, נהנה מהאווירה הנינוחה דבר שיגרום לו לנהוג בתבונה ולא להשאיר לכלוך מכל סוג שהוא במרחב.

שמירה על בריאותם של התלמידים

ההשלכות של אי שמירת ההיגיינה הן מסוכנות הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. לא אחת הילדים נדבקים בחיידקים שונים הגורמים לכך שהם חולים, מעלים חום, משלשים ומקיאים. כשמדובר בזיהום משמעותי בגופם הם מקבלים תרופות להורדת החום ובמידת הצורך גם אנטיביוטיקה כדי להילחם בחיידקים עד תום.

מצב זה גורר היעדרות מהלימודים, הפסד של ימי למידה ומבחנים.

החברים נמנעים לעתים לבוא לביתו של החולה כדי שגם הם לא ידבקו כך שהוא גם פחות בקשר עם חבריו.

שמירה קפדנית על ההיגיינה תמנע מצבים כאלה.

שתף פוסט